WOS

Przedmiotowe zasady oceniania w szkole podstawowej

Wymagania edukacyjne w szkole podstawowej


http://www.ceo.org.pl/ - Centrum Edukacji Obywatelskiej

http://www.sejm.gov.pl/ - oficjalny serwis internetowy Sejmu RP

http://www.senat.gov.pl/ - witryna Senatu Rzeczpospolitej Polskiej

http://www.pck.org.pl/ Oficjalna strona Polskiego Czerwonego Krzyża. Na stronie są informacje jak możesz pomóc innym potrzebującym ludziom. Opisane są także wszystkie akcje humanitarne na terenie naszego kraju i nie tylko.

http://www.polkowice.com.pl/ Jest to strona miasta Polkowice. Na stronie można się dowiedzieć o wszystkich najnowszych informacjach związanych z tym miastem. Opisane są również informacje związane ze sportem i kulturą w Polkowicach.

http://www.unia-europejska.and.pl/ Jest to strona poświecona integracji z Unią Europejską. Na stronie są zamieszczone informacje o wspólnocie europejskiej. Można znaleźć informacje o naszym ojczystym państwie. Jest również zamieszczona notka o jednym z państw europejskich - Francji.

http://www.umwd.pl/ Strona jest poświęcona województwu dolnośląskiemu. Na stronie można znaleźć informacje na temat naszego województwa. Są również informacje na temat Zarządu Województwa.

http://eduseek.interklasa.pl/artykuly/artykul/ida/2739/?PHPSESSID=291389ab99cb83c542a3c8dcaf811f9a Strona poświęcona jest Unii Europejskiej. Możemy tam znaleźć informacje o tym, co Polska postanawiała lub, co postanawia po lub przed wejściu do UE. Można tam znaleźć ważne wydarzenia w dziejach naszego narodu, jakie traktaty były przyjmowane przez sojuszników, i różne nowe zarządzenia były przez Polski sejm.

http://eduseek.interklasa.pl/artykuly/artykul/ida/928/ Ta strona internetowa poświęcona jest Prawom Ucznia uczęszczającego do szkoły. Strona ta pomaga odnaleźć informacje o tym, co nas obowiązuje, za co nas można karać i jakie kary są dawane.

http://eduseek.interklasa.pl/przedmioty/konkuczen/wos/k1-22.php Strona ta poświęcona jest Prawom Dziecka. Można tam odnaleźć informacje nam, (jaką dzieciom), przysługują prawa, co możemy robić a co nie. Możemy też znaleźć wiersz ’’ O Prawach Dziecka’’, Marcina Brykczyńskiego. Na tej stronie możemy też dowiedzieć się, co robić w danej sytuacji na przykład : Gdy ktoś nas bije, problemy w rodzinie, zostałeś zmuszony do nadużyć seksualnych itd.

http://eduseek.interklasa.pl/przedmioty/wos/ Jest to strona internetowa poświęcona wiedzy o społeczeństwie. Znajdują się tu m.in. informacje potrzebne na lekcje, a także informacje o gospodarstwie obywatelskim, testy o UE itp. Na stronie można znaleźć metody nauczania tego właśnie przedmiotu.

http://www.ueonline.host.sk/ Jest to strona internetowa poświecona Unii Europejskiej. Znajdują się tu działy takie jak: aktualności, Unia Europejska, integracje, historia Unii Europejska, gospodarka, słowniczek, e-mail.