Dnia 3 grudnia w Zespole Szkół w Polkowicach w auli forum odbył się II etap Powiatowego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Zbigniewa Herberta pod tytułem "Pudełko zwane wyobraźnią". Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Paulina Domszy z kl. III a, Kamila Pędlowska z kl. III a i Martyna Wiciak z klasy III c oraz grupa dopingująca reprezentantów naszej szkoły.
Pierwszy etap konkursu zakończył się w maju w ubiegłym roku szkolnym. Nasze gimnazjum wyprzedziło inne szkoły jednym punktem. Drugi etap polegał na tym, że dziewczęta wylosowały jeden zestaw pytań, miały 10 minut na przygotowanie odpowiedzi, a później musiały na nie odpowiedzieć. Zagadnienia były bardzo trudne i wymagały szczegółowej odpowiedzi oraz dużej wiedzy, ale dobrze sobie poradziły z pytaniami, zajmując w ogólnej klasyfikacji II miejsce. Dziewczęta otrzymały nagrody książkowe, natomiast Pani dyrektor odebrała dyplom dla szkoły oraz oryginalną statuetkę.
Paulina