Klub Liderów powstał z inicjatywy pani dyrektor Elżbiety Kich-Wiśniewskiej, a prowadzenie powierzone zostało p. Małgorzacie Wacińskiej, nauczycielce wiedzy o społeczeństwie. Klub Liderów istnieje od października 2002 r. Cele Klubu Liderów: stwarzanie warunków do aktywności społecznej, upowszechnianie zasad demokracji, kreowanie twórczej atmosfery szkoły, która sprzyja samorealizacji i poszerzaniu zainteresowań uczniów, rozbudzanie zaufania do własnych twórczych rozwiązań Zadania: integracja i organizacja społeczności uczniowskiej, prezentowanie stanowiska uczniów w różnych sprawach w relacjach ze wszystkimi organami szkoły, współdziałanie z organizacjami społecznymi i młodzieżowymi, organizowanie pomocy dla kolegów, borykających się z różnorodnymi trudnościami.

Wszystkie zdjęcia i teksty zostały pobrane ze strony www.gim1.polkowice.pl